Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

476 100  351
traxtour@gmail.com

Najdi si svou dovolenou!

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Chcete dostávat nabídky našich zájezdů?

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 

Kurzy

Euro125.49
Americký dolar121.02
Britská libra129.61
Bulharský leva113.03
Egyptská libra11.37
Chorvatská kuna13.39
Thajský baht10067.07
Tuniský dinár17.82
Turecká lira12.49
ID: 955465

KRÁSY JIŽNÍHO KAVKAZU- GRUZIE A ARMÉNIE 2021

Termín: 03.09. (Pá) - 14.09. (Út) 2021

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Letecky

Strava: Snídaně

Cena: 43 900 Kč

Program
1.- 2. den Tbilisi
Letecky Praha - Tbilisi, přílet, ubytování (2 noci); druhý den procházka křivolakými uličkami starého města, Navštívíme tržiště, pevnost Narikala s panoramatickou vyhlídkou na město, projdeme si hlavní památky Starého města (mešitu, arménský kostel sv. Jiří, katedrálu Sioni) a Rustaveliho třídu, kde je divadlo opery a baletu, také ulici Shardeni s módními útulnými kavárnami a uměleckými galeriemi a „Skleněný most míru“. Uvidíme kostel Metekhi, postavený na útesu, s výhledem na řeku Mtkvari; barevný palác Darejani, slavné sirné lázně.
3. den Tbilisi  - Mccheta – Gori - Uplisciche - Bagrati – Gelati - Kutaisi
Cesta do Mccheta (UNESCO), bývalého hlavního města Gruzie. Město bylo založeno jedním z největších gruzínských králů Davidem Stavitelem (1089–1125). Je zde katedrála Sveticchoveli a klášter Džvari. Přejezd do města Gori, kde se v r. 1879 narodil Stalin. Kousek odtud uvidíte naprosto unikátní jeskynní město Uplisciche, kudy procházela Hedvábná cesta. Celé město je komplexem kamenných ulic, domů, tajuplných tunelů, vodních nádrží a trhů, ale je tu i nejstarší divadlo v Gruzii.
Pojedeme do Kutaisi a navštívíme katedrálu  Bagrati (UNESCO) z 11. st. a klášter Gelati ( UNESCO z 12. století, zlaté mozaiky). Kutaisi bylo hlavním městem starověkého království Colchis, které se datuje do 2. tisíciletí př.n.l. Od konce roku 2012 se Kutaisi stalo městem parlamentu v Gruzii. Nocleh v Kutaisi.
4. den Motsameta - Mestie 
 Navštívíme klášter Motsameta na skalním ostrohu nad řekou Rioni. Poté jse přemístíme do Mestie v oblasti Svanetie (UNESCO). Toto je místo s nejvyššími horami a ledovci a nejpřísnějšími starodávnými tradicemi. Cestou navštívíme přehradu Enguri s výškou 271 metrů (nejvyšší přehrada tohoto typu na světě). Projdeme se po městě a navštívíme některou z obranných věží. Bude-li možnost, vyjedeme lanovkou na panoramatickou vyhlídku nad městem. Dvě noci budeme spát v centru Mestie.
5. den Mestie -  Ušguli - Mestie
Mestie - pěší výlet v okolí městečka, úchvatné výhledy na pětitisícové vrcholky Tetnuldi a krásnou dvojvrcholovou Ušbu, která je spolu s Elbrusem symbolem Kavkazu.Horské osady s typickými obrannými věžemi obklopené nádhernými velehorskými panoramaty, přejezd přes horské sedlo Ugyr až do nejodlehlejší osady Ušguli (UNESCO). Je to nejvýše permanentně osídlené místo na světě dosahující nadmořské výšky 2 100 m a je vyzdobené asi 20 svanskými obrannými věžemi.  
6. den  Batumi
Odjezd ze Svanetie podél pobřeží Černého moře do letoviska Batumi (vyhlídková lanovka, Abecední věž, zpívající fontány, památník argonautů,  Piazza, koupání a relaxace na pláži ) .Zde nocleh.
7. den Batumi -  Achalciche  - Rabat - Vardzia
Achalcichská pevnost Rabat je pevnost vybudovaná v 16. až 18. století na jihu Gruzie .V Rabatu také můžete vidět synagogu, arménský kostel a katolický kostel. Perlou je středověký jeskynní klášter vytesaný ve skále Vardzia (UNESCO)  (13 pater nad sebou se stovkami mnišských cel, 25 vinných sklepů). Zde nocleh.
8. den Vardzia  - Ečmiadzin - Zvarnots - Jerevan
Návštěva katedály  Ečmiadzin (UNESCO) - jedna z prvních křesťanských staveb na světě, založená v letech 301–303, kdy Arménie v roce 301 oficiálně přijala křesťanství jako státní náboženství.  sídlo hlavy arménské církve . Prohlédneme si ruiny katedrály Zvarnots,  ze 7. století (UNESCO). Přejedeme do Jerevanu, kde máme ubytování čtyři noci na stejném místě.
9. den Jerevan - Sevan - Sevanavank - Dilijan - Jerevan
Prohlídka města Jerevan - obří schodiště Kaskáda, socha Matky Arménie, náměstí Republiky s budovou opery, Modrá mešita, památník genocidy. Budete obdivovat okouzlující panorama Jerevanu a biblickou horu Ararat .Poté přejezd k  jezeru Sevan  ležící v nadmořské výšce 1900 m - jeden ze symbolů země, možnost koupání v jezeře, navštívíme klášter Sevanavank, horské středisko Dilijan, návrat do Jerevanu.
10. den  Jerevan - Garni - Geghard - Jerevan
Přesuneme se malebným kaňonem ke klášteru Geghard (UNESCO)  ležící u ústí do údolí Azat (kaple a hroby tesané do skály, vrchol arménské středověké architektury) a na protější straně navštívíme antický chrám Garni  z 1. st.n.l., procházka k čedičovému útvaru známému jako „Symfonie kamenů“,  návrat do Jerevanu.
11.den Chor Virap - Noravank - ochutnávka vína - Jerevan
Prohlédneme si klášter Khor Virap s výhledem na legendární horu Ararat (5136 m), divokým údolím se dostaneme ke klášteru Noravank, ochutnávka vína v městečku Areni, zpět do Jerevanu.
12.den transfer na letiště a návrat do Prahy.
Cena zahrnuje

letenku Praha -Tbilisi, Jerevan - Praha včetně všech poplatků, místní dopravu, dopravu pronajatým minibusem, 11 x hotel***  (dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením ) se snídaní, služby místního průvodce , doprovod CK, džíp do Ušguli,  zákonné pojištění proti úpadu CK, vstupy do objektů, 

Cena nezahrnuje

komplexní  pojištění Generali 1418 Kč/os., spropitné

SLEVA
SLEVA 1500  Kč/os. PŘI UHRAZENÍ ZÁLOHY 5000 Kč/os. do 28.2.2021
03.09. (Pá) - 14.09. (Út) 2021 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dvoulůžkový
Snídaně
Letecky
-43 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměArménie
MístoArménie - Gruzie
HotelKRÁSY JIŽNÍHO KAVKAZU- GRUZIE A ARMÉNIE 2021
dvoulůžkový
Termín03.09.2021 - 14.09.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...