Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

ALBÁNIE - Vlora, Gjirokastra, NP Llogara, Drač, Berat, Tirana, Komani

Termín:17.06. (So) - 26.06. (Po) 2023

změnit termín

Délka pobytu:10 dní, 9 nocí

ID hotelu:776947

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 26 900 Kč

Poloha

Kombinace pobytového a poznávacího zájezdu s ubytováním v hotelech na břehu Valonského zálivu. Navštívíte všechna slavná místa a významné památky a přitom se můžete stále osvěžovat mořskou koupelí. 

Program
1. den: odlet z Prahy do Tirany. Přejezd do Drače (albánsky Durrës), které je nejdůležitějším přístavem Albánie a až do roku 1920 bývalo hlavním městem. Nocleh v hotelu (4 noci).
2. den: snídaně. Volno. V Drači můžeme navštívit historické centrum města, ruiny starého amfiteátru, hlavní promenádu, pravoslavný kostel a mešitu.
3. den: snídaně. Půldenní výlet do hlavního města Tirana, kde je na hlavní třídě socha národního hrdiny Skanderbega, uvidíme katolický kostel Matky Terezy, moderní pravoslavný kostel, mešitu ze 17. století, čtvrť „Blloku“, kde žili v přepychu předáci politického byra bývalého režimu, včetně bývalého diktátora. Návrat do hotelu. Odpočinek a koupání v moři. Nocleh.
4. den: snídaně. Fakultativní celodenní výlet do řeku Shala a plavba lodí po jezeru Komani. Cca 30 €. Odjezd v brzkých ranních hod. Vodní nádrž Komani, známější spíše jako jezero (albánsky Liqeni i Komanit), vznikla na počátku sedmdesátých let přehrazením divoké řeky Drin, která si v minulosti razila cestu skrz skály pod vrcholky vysokých hor. Vzniklo tak úzké jezero s mnoha zátočinami, sevřené po obou stranách strmými útesy, které dosahují výšky až několika seti metrů. Návrat do hotelu. Nocleh.
5.den: snídaně. Odjezd do města Saranda. V centru Sarandy se nachází zbytky stavby starého antického města z 5. století. Navštívíme pevnost Lekures s překrásným výhledem na protější Korfu. Cestou návštěva města Gjirokastra (UNESCO). Město je typickým příkladem dobře dochované otomanské architektury (16.-19. století), kde je starý bazar, citadela s hodinovou věží a etnografické muzeum - rodný dům bývalého diktátora Envera Hodži. Uvidíme i Modré oko - nádherný krasový pramen který vytváří malé jezírko, ze kterého vzniká řeka Bistrica. Vody tohoto pramene jsou krásně modré. Nocleh v hotelu   v Sarandě (3 noci).
6.den: snídaně, relax na pláži, Nocleh.
7.den: snídaně, relax na pláži, Nocleh.
8.den: snídaně. Přejezd přes Albánskou riviéru, Projdeme se národním parkem Llogara. Uvidíme i vesnici Borsh a vodopády. Přejezd do města Vlora, kde je stará mešita, památník a Muzeum nezávislosti. Toto město je úzce spjato s rozpadem Otomanské říše a vyhlášením nezávislosti země. Ubytování v hotelu u Vlořy. (zde 1 noc).

9.den: snídaně. Odjezd do Beratu, města Tisíce a jednoho okna, návštěva horního „bílého města“ s desítkou byzantských kostelíků a slavným muzeem ikon malíře Onufriho a jeho školy, sestup do dolního Starého města s několika mešitami a do křesťanské čtvrti Gorica. Přejezd do Drače. Zde ubytování 1 noc v hotelu.

10.den: Transfer na letiště a odlet do Prahy.
Stravování

Snídaně

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha–Tirana–Praha s možným přestupem vč. všech letištních poplatků • transfer z letiště do hotelu a zpět • přepravu minibusem/autobusem • služby průvodce CK • pobytovou taxu a přihlašovací poplatky • 9 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve3 *hotelech se snídaní v blízkosti pláže • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.,• výlety dle programu

Cena nezahrnuje

komplexní pojištění Česká Generali pojišťovna včetně léčebných výloh na covid a preventivní karanény v destinaci 955 Kč/pobyt, vstupy cca 1 500 LEK • spropitné * fakultativní výlet k jezeru Komani 30 EUR

SLEVA
SLEVA 1 000 KČ/OS. PŘI UHRAZENÍ ZÁLOHY 5 000 KČ/OS. DO 31.1. 2023

Podobné zájezdy

ALBÁNIE - Vlora, Gjirokastra, NP Llogara, Drač, Berat, Tirana, Komani

destinace: Albánie, Poznávací zájezdy - Albánie, Albánie

termín:17.06. (So) - 26.06. (Po) 2023 (10 dní, 9 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

ALBÁNIE - Vlora, Gjirokastra, NP Llogara, Drač, Berat, Tirana, Komani
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 
Vytvářím objednávku...