Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

476 100  351
traxtour@gmail.com

Najdi si svou dovolenou!

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Chcete dostávat nabídky našich zájezdů?

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 

Kurzy

Euro125.41
Americký dolar121.68
Britská libra129.65
Bulharský leva112.99
Egyptská libra11.38
Chorvatská kuna13.39
Thajský baht10064.82
Tuniský dinár17.75
Turecká lira12.45
ID: 825539

Termín: 26.10. (Út) - 06.11. (So) 2021

Délka pobytu: 12 dní, 10 nocí

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Polopenze

Cena: 47 500 Kč

Poloha

Zavedeme vás do jedné ze zemí Blízkého východu za poznáním antických, biblických i islámských památek. Budeme  putovat místy dávných biblických příběhů i křižáckých válek. Navštívíme nádherná starodávná pouštní města – nabatejskou Petru (jeden z nových divů světa), antický Jerash, uvidíte neskutečné přírodní scenérie Wadi Rum, kde zažijete západ  i východ slunce nad pouští. A při tom všem budete relaxovat u Mrtvého i Rudého moře a užívat si jejich blahodárných účinků.

Program
1. den ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Ammánu, nocleh.
2. den QASR EL KHARANEH -  QASR AMRA - AL AZRAQ
Po snídani navštívíme pouštní hrady. Na tzv. Zámecké cestě si prohlédnete záhadnou pevnost Qasr el Kharaneh, rezidenci kalifa Qasr Amra (UNESCO) s fantastickými lázněmi, místo pro Evropu znovuobjevené českým cestovatelem a spisovatelem Aloisem Musilem a oázu Azrag se stejnojmenným opevněným hradem v arabské poušti Nefoud. Návrat do hotelu v Ammánu.
3. den MRTVÉ MOŘE
Nejprve navštívíme Bethanii – místo křtu Ježíše Krista, ležící na břehu Jordánu. Poté budeme pokračovat v cestě k nejnižšímu bodu naší planety – Mrtvému moři s extrémně vysokým obsahem solí a minerálů, který zamezuje jakýkoli život, na druhou stranu je ale také velmi léčivý. Ubytování, koupání, odpočinek. Nocleh.
4. den VOLNÝ DEN -  MRTVÉ MOŘE
Volný den na koupání, opalování a relaxační aktivity. Na vlastní kůži vyzkoušíte, že plavat se zde dá s obtížemi, potápět se nelze a při pohupování na hladině si třeba přečtete noviny. Nocleh.
5. den  MADABA - HORA NEBO - KERAK
Návštěva malebného města Madaba – zvaného města mozaik. V řeckém ortodoxním kostele je překrásná nejstarší dochovaná mozaiková mapa Svaté země (vytvořena r. 560 př.n.l.). Hora Nebo, z které Mojžíš uviděl zaslíbenou zemi, a kde se má nacházet Mojžíšův hrob . Odtud je překrásný výhled na údolí Jordánu a na Mrtvé moře. Po Královské cestě se vydáme do Keraku – města s mohutnou zříceninou křižáckého hradu, a dále do Petry. Nocleh.
6. den  PETRA
Celodenní návštěva pohádkového „růžového“ skalního města Petra – je to nabatejské město, vytesané do růžového pískovce před 2600 lety. Právě zde prý Mojžíš udeřil do skály, aby z ní vytryskla voda. Po dobytí Araby ve 14. století upadla na 5 století do zapomnění a znovu objevena byla až v r. 1812. Skrytá v drsné krajině je přístupná pouze úzkou rozsedlinou mezi rozeklanými skalními útesy. Za fantastickou pokladnicí – chrámem ve skále a vlastně vstupní branou do areálu Petry nás čekají amfiteátry, hroby, kláštery, chrámy, paláce a vítězné oblouky. Všechny tyto poklady poukazují na zručnost Nabatejců. Navštívíme klášter, velký palác, hrobky. Návrat do hotelu. Nocleh.
7.den  POUŠŤ WADI RUM
Přejezd do Wadi Rum – unikátní přírodní památka s bizarními skalními útvary v nádherné divoké pouštní krajině – projížďka džípy. Zde působil legendární hrdina Lawrence z Arábie. Měsíční krajina – starověká údolí obklopená pískovcovými stěnami tvarovanými místními povětrnostními podmínkami – úžasné skalní scenérie se zvedají z bílého, růžového a nafialovělého písku. Nocleh ve Wadi Rum v klimatizovaných stanech s vlastním sociálním zařízením a s tradiční jordánskou večeří.
8.den RELAX V AQABĚ
Odpočinek u Rudého moře v Aqabě – koupání, šnorchlování, možnost potápění. Aqaba významnou turistickou lokalitou vyhledávanou jak domácími, tak zahraničními turisty. Ty sem lákají nádherné pláže a korálové útesy, které z oblasti dělají jednu z nejlepších potápěčských destinací na světě, a bohatá historie, jež tady po sobě zanechala řadu významných památek. Nocleh.
9. den RELAX V AQABĚ
Půl dne odpočinek a koupání v Aqabě. V pozdním odpoledni přejezd do Ammánu. Nocleh.
10. den  - PROHLÍDKA AMMÁMU A JERASH
Po snídani půldenní prohlídka jordánského hlavního města Ammánu – návštěva moderních i starověkých částí města: ammánské citadely, vrcholu s ruinami Herkulova chrámu. Na úpatí citadely se pak nachází římské divadlo pro 5000 diváků. Odpoledne výlet do Jerash – nejkrásněji zachovaného a restaurovaného řecko-římského města: tři amfiteátry, dvoje římské lázně, Hippodrom, několik chrámů, „šeptající sloupy“, obchody, kde se prodávalo hedvábí, šperky, víno a koření. Večer návrat do Ammánu. Nocleh.
11. den ODLET Z AMMÁNU
Po snídani transfer na letiště. Odlet do Prahy.
Ubytování

hotely 3*/4*

Stravování

Polopenze

Cena zahrnuje

Letenka Praha - Ammán – Praha a zpět, let. taxy , 10x nocleh s polopenzí - hotely 3*/4*, transfery, doprava klim. mikrobusy, místní a český průvodce,  projížďka džípy ve Wadi Rum, vstupní vízum, vstupy, povinné poj. CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Jord. odletová taxa 15 USD, spropitné, komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny ve výši 1354 Kč/os. nebo  komplexní pojištění  ERV vč. pojištění na covid  za 4 905 Kč*. 

Sleva
Sleva 1500 Kč/os. při složení zálohy ve výši 5000 Kč/os. do 31.5.2021
*Pojištění

Podrobný přehled a kompletní rozpis cestovního pojištění naleznete v sekci Cestovní pojištění (https://ck.traxmandl.eu/stranky/cestovni-pojisteni)

26.10. (Út) - 06.11. (So) 2021 - 12 dní, 10 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dvoulůžkový
Polopenze
Letecky/Praha
-47 500 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměJordánsko
MístoJordánsko
HotelTo nejlepší z Jordánska
dvoulůžkový
Termín24.04.2021 - 04.05.2021 - s dopravou 26.10.2021 - 06.11.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...