Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

NÁRODNÍ PARKY ZÁPADNÍ KANADY

Termín:16.07. (So) - 30.07. (So) 2022

změnit termín

Délka pobytu:15 dní, 14 nocí

ID hotelu:862441

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 78 350 Kč

Program
1.den ODLET Z PRAHY 
Odlet z Prahy do Calgary. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program ve městě. Nocleh v Calgary.
2.den CALGARY 
Calgary – hlavní město prérií a kanadských kovbojů.  Návštěva  Calgary Tower (fakult.), procházka po downtownu se zastávkou u původního sídla transkanadské železnice,  až k mrakodrapu Bow , okolo výstavních budov bank z konce 19. stol. na náměstí Olympic plaza (připomínka LOH 1988) k radnici a pozoruhodné budově Bell. Návštěva oblasti kanadských velkých plání. Procházka mezi podivnými skalními sloupy „hoodoo,“ vytvořené erozí prérie v kraji ALBERTA BADLANDS, jednom z největších nalezišť dinosauřích koster na světě.   Nocleh v Calgary.
3.den CALGARY – BANFF 
Přejezd do městečka Banff (legenda Skalistých hor, půvabně umístěná mezi štíty, jezery Vermillion a řekou Bow), procházka po centru města, návštěva muzea kanadských národních parků, vyhlídka na vodopády Bow a slavný „zámecký“ hotel Banff Springs. Možnost výletu lanovkou na Mt. Sulfur. Večer projížďka okolo jezera Minnewanka. Nocleh v Canmore nebo okolí Banffu.
4.den NP YOHO 
Návštěva Národního parku Yoho. V rezervaci navštívíme Smaragdové jezírko, vodopády Takakkaw a technický unikát - spirálové tunely pro vlaky pod Průsmykem kopajícího koně. Odpoledne návrat zpět do Banff/Canmore, nocleh.
5.den NP BANFF – LAKE LOUISE 
Putování NP Banff.  Vyhlídka na jezero Lake Peyto, které má nejkrásnější barvu ze všech kanadských jezer. Vyjedeme k jezeru Moraine, který  je se svým panoramatem Deseti vrcholů a jasně tyrkysovou barvou  jedním ze symbolů Skalistých hor. Příjezd do Lake Louise  s pohádkovým hotelem přímo na břehu, příjemná procházka okolo popř. půjčení kanoe. Příjezd do oblasti Saskatchewan River Crossing. Možnost pěšího výletu k vyhlídce na řeku Saskatchewan, ubytování, nocleh. 
6.den NP JASPER – ATHABASKA 
Celodenní jízda jednou z nekrásnějších tras světa – Ledovcové dálnici (Icefield parkway). Zastávky u peřejí na řece Athabasca, u legendárních míst jako Catacombe Mountain a nevynecháme samozřejmě největší mimo artktický ledovec světa – Columbia. Přímo na ledovec pak vyjedeme speciálním vozidlem (fakult.).  Athabaska je nejvíce navštěvovaným ledovcem Kanady . Příjezd do Jasperu/Hutton, nocleh.
7.den NP JASPER – MALIGNE LAKE 
Celý den budeme věnovat národnímu parku Jasper. Vydáme se k jezeru Maligne ( půvabný ostrov Spirit Island uprostřed jezera), vysoká pravděpodobnost medvědů, losů a jelenů. Vyhlídky na Pyramid Mountain, procházka k jezeru Medicine a po samotném městečku Jasper.  Vydáme se lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler s nádhernými výhledy na horské štíty Skalistých hor (fakult.). Nocleh v Jasperu/Hutton.
8.den ROCKIES – CLEARWATER 
Příjezd a návštěva rezervace Mt. Robson s vyhlídkami na nejvyšší horu kanadských Skalistých hor – Rockies. Pěší výlet k vodopádům Rearguard. Pak přejezd do městečka Clearwater, nocleh.
9.den WHISTLER 
Cesta do dějiště zimní olympiády 2010 - horského střediska Whistler. Procházka k vodopádům.  Nocleh u Squamish.
10.den WHISTLER –  NANAIMO –   DUNCAN 
 Přejezd trajektem  z Horseshoe Bay do Nanaima na překrásném  Vancouver Island, je to největší z ostrovů tichomořského pobřeží Severní Ameriky. Zastávka v Duncanu (půvabné městečko s živou komunitou původních obyvatel a velkým totemovým polem). Cestou ubytování.
11.den VICTORIA 
Příjezd k Viktorii (hlavní město Britské Kolumbie) a návštěva zahrad paní Butchartové (památka Unesco, jeden z nejpůsobivějších zahradních celků světa), v podvečer procházka po historickém centru Viktorie (budovy parlamentu a vlády, elegantní hotel Empress, příjemná přístavní čtvrť plná barů a hospůdek). Nocleh ve Viktorii.
12. den VANCOUVER 
Ráno plavba zpět na pevninu do Vancouveru, procházka po visutém mostě nad řekou Capilano (70 nad řekou s okolní unikátní florou).  Možnost vyhlídky na město z Vancouver Lookout. Večer volný program ve městě.  Nocleh ve Vancouveru.
13. den VANCOUVER 
Procházka po historickém centru města: čtvrť Gastown, parní hodiny, budova námořnictva ve stylu Art Deco, přístavní čtvrť a promenáda s vyhlídkou na Stanley Park, náměstí Canada Place, budova veřejné knihovny a Science world (skvělá ukázka současné architektury), čínská čtvrť. Nocleh ve Vancouveru.
14.den ODLET DO PRAHY 
Dopoledne volný program v centru Vancouveru  Transfer na letiště a odlet do Prahy.
15.den PŘÍLET DO PRAHY 
Ubytování

ubytování v **a ***hotelech či motelech v  centrech měst  a   těsné blízkosti národních parků

Stravování

Bez stravování.

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha - Calgary/ Vancouver - Praha vč. tax, dopravu po území Kanady minivany , průvodce, 13x ubytování v **a ***hotelech či motelech v  centrech měst  a   těsné blízkosti národních parků, vstupné do národních parků, mýtné, parkovné , trajekty, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

fakultativní vstupy, vstupné do objektů, stravu, komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny ve výši 2 920 Kč/os. včetně léčebných výloh na covid a preventivní karantény v destinaci., eTA
Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA .

Sleva
SLEVA 1500 Kč/os. PŘI SLOŽENÍ ZÁLOHY VE VÝŠI 10 000 Kč/os. Do 31.3.2022

Podobné zájezdy

NÁRODNÍ PARKY ZÁPADNÍ KANADY

destinace: Kanada, Poznávací zájezdy - Kanada, Kanada

termín:16.07. (So) - 30.07. (So) 2022 (15 dní, 14 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Bez stravy

NÁRODNÍ PARKY ZÁPADNÍ KANADY
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 
Vytvářím objednávku...