Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

OKRUH MAROKEM

Termín:13.05. (So) - 23.05. (Út) 2023

změnit termín

Délka pobytu:11 dní, 10 nocí

ID hotelu:1014520

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 44 900 Kč

Program

1. den PRAHA – CASABLANCA
Odlet z Prahy do Casablanky, transfer do hotelu a nocleh. 

2. den CASABLANCA – RABAT
Po snídani prohlídka největšího marockého města – Casablanky. Během této prohlídky uvidíme moderní čtvrtě města, které charakterizuje bílá barva fasád a francouzský koloniální styl. Prohlídnete si také největší marockou mešitu Hassana II., která byla částečně postavená na pilířích osazených pod mořskou hladinou. Odjezd do hlavního města Rabatu, kde uvidíme nedokončený minaret z doby 12. století, královské mauzoleum a překrásnou rabatskou kasbu Al Oudaia. Nocleh v Rabatu. 

3. den RABAT – MEKNES – VOLUBILIS – FES
Po snídani odjezd do Meknésu, královského města vládce Moulaye Ismaela, mauzoleum navštívíme spolu s domem rodiny Jamai na náměstí Hdime. Poté cesta do centra římské Afriky – města Volubilis, ve kterém jsou krásně zachovalé antické mozaiky. Pokračování do Fesu, ubytování a nocleh. 

4. den FES
Dnešní den strávíme celodenní prohlídkou duchovní a kulturní metropole Maroka, královského města Fesu. Během prohlídky uvidíme starobylé uličky mediny, která byla založená v 8. století, její slavnou Kajruvánskú mešitu, která se pyšní titulem nejstarší instituce vyššího vzdělání na světě. Pak se podíváme do nádherné madrasy Attarine, která sloužila k výuce koránských věd od 14. století. Obejdeme koželužny s jejich původním opracováváním zvířecích kůží a tradiční tržiště. Nocleh ve Fesu. 

5. den FES – MERZOUGA
Po snídani nás čeká cesta napříč Středním Atlasem s jeho cedrovými hájemi na jih do oblasti oáz. Zastavíme se v kaňonu řeky Ziz na focení tradičních kaseb, později u nádherné oázy Tafilalet, která žije z produkce datlí. Nocleh bude ve vesničce Merzouga přímo u největších marockých dun Erg Chebbi. V podvečer možnost procházky po dunách nebo projížďky na velbloudech. 

6. den TINGHIR – KAŇON TODRA – OUARZAZATE 
Po snídani odjezd z Merzougy a cesta na západ, napříč oázami. Zastavíme se u té nejhezčí – oáze Todra, která začíná půvabnou soutěskou se strmými stěnami. Po procházce soutěskou cesta do Ouarzazatu. V jeho blízkosti se nachází opravdový skvost, kasba Ait Benhaddou, která se objevila v mnoha amerických filmech, například Gladiátor. Prohlídka kasby a nocleh. 

7. den OUARZAZATE – TAROUDANT – AGADIR
Cesta napříč marockým jihem do opevněného města Taroudant, jehož památky pochází z 16. století. V této době byl hlavním městem a sídlem dynastie Saadovců, ale také centrem pěstování cukrové třtiny a bavlny. Odjezd do přímořského Agadiru. Cestou se zastavíme na focení arganovníků, stromů, z jejichž semen se vyrábí slavný arganový olej, a na jeho výrobu. Nocleh v hotelu v Agadiru. 

8. den AGADIR
Podíváme se z vyhlídky od bývalé kasby (zničené zemětřesením v roce 1960) na město. Poté bude odpočinek spojen s koupáním v bazénu nebo v Atlantském oceánu. Nocleh v hotelu v Agadiru. 

9. den AGADIR – MARRAKECH
Přejezd do Marrákeše. Prohlídka města bude zahrnovat zrestaurovaný pohřební komplex Saadovské dynastie, jako i rozhlehlý a krásně zdobený palác Bahia. Poté bude oddych na náměstí Jamaa El Fna, kde můžeme v podvečer pozorovat jeho pestrý kolorit – akrobaty, ženy nabízející malbu henou na rukou, tradiční vypravěče příběhů a kejklíře. Budeme mít možnost ochutnat marrákešské delikatesy, jako jsou šneci nebo jehněčí maso. Nocleh v hotelu v Marrákeši. 

10. den MARRAKECH – CASABLANCA
Dnes se podíváme do zachovalé marrákešské medíny, která datuje svůj vznik do doby vlády Almorávidů v 11. století. Nahlédneme do překrásné Ben Youssefové medresy a také do marrákešského muzea, které sídlí v měšťanském domě z 19. století. Nemineme také kovotepce, kterých část tržiště lze jednoduše najít díky charakteristickým zvukům. Na tržišti bude také možnost nakoupit suvenýry. 

11. den MARRACECH (CASABLANCA ) – PRAHA
Brzy ráno transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. V odpoledních hodinách přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu Praha – Casablanca – Praha, letištní taxy, transfery mikrobusem dle programu, 10x ubytování v hotelech standardu 3* – 4*, snídaně, večeře o 3 chodech, anglicky mluvící průvodce,doprovod CK, pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených památek,  projížďka na velbloudech po dunách Erg Chebbi,  komplexní pojištění od České Generali pojišťovny včetně léčebných výloh na covid-19 1 590 Kč, připojištění na preventivní karanténu v destinaci 540 Kč (samostatně neprodejné), bakšišné

SLEVA
Sleva 1500 Kč/os. při složení zálohy ve výši 5000 Kč/os. do 31.12.2022

Podobné zájezdy

OKRUH MAROKEM

destinace: Maroko, Poznávací zájezdy - Maroko, Maroko

termín:13.05. (So) - 23.05. (Út) 2023 (11 dní, 10 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

OKRUH MAROKEM
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 
Vytvářím objednávku...