Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

476 100  351
traxtour@gmail.com

Najdi si svou dovolenou!

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Chcete dostávat nabídky našich zájezdů?

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 

Kurzy

Euro126.14
Americký dolar121.73
Britská libra130.24
Bulharský leva113.36
Egyptská libra11.38
Chorvatská kuna13.45
Thajský baht10071.80
Tuniský dinár17.93
Turecká lira12.97
ID: 874540

Transsibiřskou magistrálou - za krásami Bajkalu a Mongolska 2020

Termín: 11.06. (Pá) - 25.06. (Pá) 2021

Délka pobytu: 15 dní, 14 nocí

Doprava: Letecky

Strava: Dle programu

Cena: 78 600 Kč

Poloha

MONGOLSKO - jedinečný kraj široširých dálek v srdci Asie. Omamná vůně stepi, ohlušující dusot koňských kopyt, jemné šumění křišťálových bystřin. Kraj starodávné kočovné kultury, jejíž vliv kdysi zasahoval až k moravským pohraničním horám .
Bajkal Z velké výšky vypadá jako oko, na jaře a v létě magicky modré, na podzim a v zimě zelené. Je nejhlubší jezero planety, které v průběhu roku mění barvu. Největší ryby v jezeru jsou jeseteři,  kteří žijí v hloubkách okolo padesáti metrů. Průměrný kousek má okolo dvou metrů a váhu i ke sto dvaceti  kg. Transsibiřská magistrála, nejdelší železniční trať světa, pojedete z Ulánbátaru do Irkutska.

Program
1. den Odlet z Prahy 
2.den: Přílet, prohlídka města Ulánbátar 
Po příletu transfer do hotelu. Ubytování. Prohlídka Ulánbátaru, při které navštívíte Gandan, největší fungující buddhistický klášter Mongolska, a poslechnete si lesní rohy svolávající mnichy do chrámu. Poté navštívíte Suchbatárovo náměstí s parlamentem a sochou Čingischána a historické muzeum. Návštívíte muzeum paláce Bogd Khaan, zimní palác posledního mongolského krále. Král Bogd žil v tomto paláci se svou královnou více než 20 let. Oběd v dobré mongolské restauraci. Navštívíte válečný památník Zaisan Hill a Buddha Park. Obrovský památník na vrcholu kopce byl vytvořen jako památník vojákům, kteří zahynuli ve druhé světové válce. Vrch Zaisan nabízí nejlepší panoramatický výhled na Ulánbátar a jeho okolní posvátné hory. V Buddha Parku je 23 metrová vysoká socha Buddhy . Zastávka u památníku Čingischána, což je v současné době největší jezdecká socha na světě (40 m vysoká). Do sochy se dá jet výtahem nebo pěšky až na hlavu koně, odkud je krásný výhled. Večeře v korejsko-čínsko-japonské restauraci, nocleh v hotelu.
3. den: Uran Togoo 
Snídaně. Pojedeme na horu Uran Togoo, která je zaniklou sopkou, což je další atraktivní cíl severního Mongolska, který se nachází asi 60 km od města Bulgan. Oběd, večeře a nocleh v jurtovém táboře.
4. den Jezero  Khövsgöl
Další den jízdy nás konečně přivede k jezeru Khövsgöl , které se  nachází v severozápadní části Mongolska poblíž hranic s Ruskem. Leží 1100 metrů nad mořem, je 136 km dlouhé a 262 m hluboké. Je to druhé největší sladkovodní jezero v Asii. Jezero je obklopeno několika horskými pásmy. V zimě je povrch jezera zcela zamrzlý a v únoru se zde každoročně pořádá ledový festival. Večeře, nocleh v jurtovém táboře.
5. den Tajga
Taiga, zastávka u pastevců sobů, abychom prožili životní styl lidí v tajze. Volný čas na procházku kolem jezera. Lze zde plavat, relaxovat nebo jet na koni. Večeře a nocleh v jurtovém táboře.
6. den: Sopka Khorgo a jezero Terkh 
Navštívíte provincii Arkhangai. Pěší turistika u sopky Khorgo obklopené horami Khangai. Busem zdoláte vrchol kráteru Khorgo (2.240 m n.m.) odkud se naskýtá nádherný výhled. Vedle sopky teče také krásná řeka.V podvečer si můžete udělat procházku kolem jezera nebo si i zarybařit. Jezero Terkh je velmi fotogenické s mnoha druhy ryb a ptáků. Večeře a nocleh v jurtovém táboře. 
7. den:  Karakorum  a klášter Erdene Zuu 
Odjezd do centrální části Mongolska. Během cesty můžete pozorovat změny přírodních scenérií, okouzlující krajinu s volně se pasoucími kozami, kravami či malými koňmi. Zastavíte se ve městě Karakorum, které ve 13. století bylo hlavním městem Čingischánovy říše. V té době se jednalo o politické, hospodářské a kulturní centrum rozlehlé říše. Navštívíte největší a nejstarší klášter Erdene Zuu a muzeum, kde uvidíte artefakty Velké mongolské říše, doby kamenné, bronzové a další skvosty země. Klášter kdysi býval jedním z největších klášterů v Mongolsku, byl založen v roce 1660 a sestával ze dvou chrámových komplexů.  Klášterní komplex byl během represí zničen ve 30. letech 19. století, nyní se postupně obnovuje. Večeře a nocleh v jurtovém táboře.
8. den: Vodopád ulaantsutgalan
Po silném dešti je tento nádherný sezónní vodopád, nazývaný také „ulaantsutgalan“, jednou z nejlepších atrakcí ve středním Mongolsku. Asi 25 metrů po proudu od vodopádu a 22 metrů hluboko. Lze jet na koních  a pobýt v kočovných rodinách. Odjezd do města Bogd . Přenocování v hotelu ve městě Bogd.
9. den:  NP GOBI
Dnes se vydáte prozkoumat úchvatnou krajinu Národního parku Gobi. Pojedete  do Bayanzagu známého jako „Planoucí útesy“. Zde se nachází světoznámé paleontoligické naležiště dinosaurů a prvního dinosauřího vejce na světě, které objevil americký paleontolog Roy Chapman Andrews. Čeká vás cesta k největším písečným dunám v Mongolsku – Khongor. Písečné duny patří k nejúžasnějším scenériím pouště Gobi, jsou dlouhé 180 km, 20 km široké a mohou dosáhnout výšky 250 – 300 metrů . Když se písek pohybuje, vydává zvuk jako létící letadlo.  Kříží je řeka Khongor, která vytváří kontrastní zelenou oázu uprostřed pouště. Projedete se napříč dunami na velbloudech. Budete mít možnost vyšplhat na jednu z písečných dun. Večeře, nocleh v jurtovém táboře.
10. den: Kaňon Yolyn Am
Navštívíte kaňon Yolyn Am, kde i v pozdním létě zůstavají kusy ledu v kontrastu s rozkvetlými květy. Je to hluboká a úzká rokle v pohoří „Gurvan Saikhan“.  Nachází se na jihu 620 km od Ulánbátaru. Přelet místní leteckou společností do hlavního města. Lze sauna a masáže. Nocleh v **** hotelu v Ulanbátaru.
11. den: Vlakem z Ulanbátáru do Irkutska
Transibiřsko magistálou do Irkutska v 15:22, večeře. Nocleh ve vlaku v 2 lůžkových kupé.
12. den:  Prohlídka města Irkutsk
Snídaně ve vlaku. Vychutnejte si výhled na jezero Bajkal z okna vlaku během oběda .Vlak pojede kolem jezera 4 hodiny. Příjezd ve 14:25. Prohlídka města. Město bylo založeno v 17. století a je důležitou stanicí na Transsibiřské magistrále. Bývalé kupecké město, kde ještě dnes lze vidět původní řezbami ozdobené dřevěné domky. Během prohlídky navštívíte Spaskij kostel, Muzeum Děkabristů či Znamenskij klášter, nejstarší na Sibiři, který byl založen na konci 17. století. Projdete se i po ulici Karla Marxe i po nábřeží řeky Angary k pomníku Alexandra III. Večeře. Nocleh v hotelu v Irkutsku.
13. den: Jezero Bajkal
Navštívíte Listvjanku – turistické letovisko při výtoku Angary z jezera, které nabízí malý přístav s rybím trhem, muzeum bajkalské přírody, nedaleký etnografický skanzen i roztomilé něrpy (bajkalské tuleně) v místním něrpináriu. Uvidíte i legendární Šamanský kámen. Projížďka lodí na jezeře Bajkal. Ruská kuchyně. Přes noc v ruském tradičním táboře.
14. den: Jezero Bajkal
Prohlídka „RETRO PARKU“ - sbírka kovových soch a starých sovětských aut. Procházka podél pobřeží abychom si pořídili nádherné fotografie jezera. Cestou zpět do centra vesnice se podíváte na rybí trh a vyzkoušíte uzeného omula. Návrat do Irkutska po 18:00. Nocleh  v Irkutsku v hotelu.
15. den: ODLET DO PRAHY, přílet večer
Ubytování

 hotely**** a jurtové  tábory****, mají dvoulůžkové pokoje a WC / koupelna s elektřinou.

 

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha–Ulánbátar , Irkutsk –Praha • dopravu dle programu  minibusem • 2x nocleh ve 4* hotelu v Ulánbátaru se snídaní , oběd v Ulanbátaru, • 7x nocleh v mongolských jurtových kempech**** • 7x plná penze • služby průvodce  CK • služby místního česky mluvícího  průvodce • vstupné  do NP a muzeí • vnitrostátní přelet • jízda vlakem z Ulanbátáru do Irkutska (2 lůžkové kabiny) • večeře • oběd a snídaně ve vlaku •  2 x ubytování v hotelu v Irkutsku****  • ubytování u Bajkalu v tradičním stylu •  snídaně • večeře • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 komplexní pojištění • vstupní vízum do Mongolska (2 300Kč) • vstupní vízum do Ruska (2 500 Kč)spropitné.

SLEVA
Sleva 1500 Kč/os. při složení zálohy ve výši 10000 Kč/os. do 31.1.2021
CENA
KONEČNÁ CENA BUDE UPŘESNĚNÁ NA ZAČÁTKU ROKU 2021. Z DŮVODU OVLIVNĚNÍ CEN LETENEK A UBYTOVÁNÍ KORONAVIREM.
11.06. (Pá) - 25.06. (Pá) 2021 - 15 dní, 14 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dvoulůžkové
Dle programu
Letecky
-78 600 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMongolsko
MístoMongolsko
HotelTranssibiřskou magistrálou - za krásami Bajkalu a Mongolska 2020
Dvoulůžkové
Termín11.06.2021 - 25.06.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místo 
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...