Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

476 100  351
traxtour@gmail.com

Najdi si svou dovolenou!

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Chcete dostávat nabídky našich zájezdů?

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 

Kurzy

Euro125.29
Americký dolar123.06
Britská libra129.77
Bulharský leva112.93
Egyptská libra11.45
Chorvatská kuna13.39
Thajský baht10072.88
Tuniský dinár18.14
Turecká lira13.74
ID: 877019

Berlín, Postupim - školní zájezd

Termín: 18.05. (Po) - 20.05. (St) 2020

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 3 700 Kč

Program
1. den
Brzy ráno odjezd z Mostu . Po poledni prohlídka paláce Sanssouci, Francouzský a anglický park - prohlídka okolí legendárního zámku Sanssouci - Orangerie - Nový palác - Čínská čajovna - hrob krále Fridricha II., event. Cecilienhof - prohlídka zámku a jeho okolí, místo konání Postupimské konference v roce 1945 - prohlídka muzea - místnosti jednotlivých delegací a konferenční sál, výstava historie Postupimské konference. Zámek Sanssouci je také často pokládán za německého konkurenta francouzskému Versailles. Je ale vybudován v rokoku a je pozoruhodný především svými zahradami. Sanssouci patří do souboru paláců a parků v Postupimi a Berlíně zapsaných v roce 1990 do seznamu světového dědictví UNESCO. Ubytování v YHA BERLÍN .
2. den
Příjezd do Berlína, celodenní prohlídka města, úvodní okružní jízda východní částí města, Reichstag - Říšský sněm, prohlídka budovy německého parlamentu, výstup na kupoli - panoramatický výhled na Berlín, prohlídka výstavy, věnované historii budovy, Bundeskanzleramt - sídlo kancléře, prohlídka moderního komplexu budov, pěší prohlídka v okolí Brandenburské brány, hotel Adlon a moderní výstavba budov zastupitelských úřadů v okolí - třída Unter den Linden. V její těsné blízkosti uvidíme například náměstí Bebel Platz, kde ve 30. letech docházelo k nechvalně proslulému pálení knih zorganizovanému nacistickou propagandou, prohlédneme si ústřední berlínský katolický kostel katedrálu sv. Hedviky, zastavíme se u hlavní budovy Humboldtovy univerzity nebo u bývalé strážnice Neue Wache, v níž hoří věčný oheň na památku všech válečných obětí. Naší další zastávkou bude Muzejní ostrov, na němž město Berlín ve 13. století vzniklo a jenž dnes skrývá ta nejdůležitější městská muzea, v čele s Pergamonským muzeem a jeho světově významnou sbírkou starověkých artefaktů. Nedaleký Berlínský dóm  nás seznámí s historií rodu Hohenzollernů, který Německu vládl po dobu dlouhých pěti staletí až do konce 1. světové války. Kolem památníku se sochami Marxe a Engelse v nadživotní velikosti budeme pokračovat do srdce bývalého východního Berlína, na náměstí Alexanderplatz. Zde budou zájemci moci ve večerních hodinách vyjet výtahem na vyhlídku Televizní věže, která je se svými 368 metry nejvyšší berlínskou budovou. Bude nás čekat individuální volno na náměstí Alexanderplatz, které nabízí spoustu možností k občerstvení a nákupům. Ubytování v YHA BERLÍN.
3. den
Po snídani přejedeme k tzv. East Side Gallery, u níž si připomeneme stavbu a pád nenáviděné Berlínské zdi, nejznámějšího symbolu železné opony a studené války. East Side Gallery je totiž nejdelším zachovaným úsekem zdi, který se táhne podél řeky Sprévy v délce 1 300 metrů. Po německém sjednocení byla zeď pomalována umělci z celého světa, a vytváří tak fascinující galerii pod širým nebem. Následně se přesuneme do unikátní čtvrti Český Rixdorf (Böhmisch-Rixdorf), připomínající malebnou vesničku, kterou v 18. století založili protestanti z českých zemí pronásledovaní po bitvě na Bílé hoře. Zde nahlédneme do Betlémského kostela  nebo do Zahrady Komenského. Poté už se opět vydáme do centra Berlína, tentokrát do jeho bývalé západní části. Prohlédneme si ponurý Památník holocaustu, složený z více jak 2 700 betonových kvádrů připomínajících sarkofágy, tvořících úzké uličky. Naší pozornosti neunikne ani blízký Památník homosexuálů pronásledovaných nacisty. Procházkou budeme pokračovat na moderní Postupimské náměstí, které bylo v meziválečném období rušným kulturním centrem a místem slavných filmových premiér. Uvidíme moderní Sony Centrum. Kolem budovy Spolkové rady Bundesrat budeme pokračovat k bývalému hraničnímu přechodu Checkpoint Charlie, jednomu z pouhých osmi přechodů, přes nějž se v době rozděleného Berlína lidé mohli dostat z východního do západního Berlína. Odjezd z Berlína v 14 hod. Večerní příjezd do Mostu.

 

Stravování

Polopenze

Cena zahrnuje

2 x ubytování v YHA v Berlíně (vícelůžkové pokoje), snídaně, večeře, dopravu autobusem, průvodce, pojištění CK proti úpadku, ložní prádlo, komplexní pojištění Uniqua ( pojištění léčebných výloh, úraz, odpovědnost, zavazadla, storno ze zdravotních důvodů).

Cena nezahrnuje

Vstupy

VSTUPY

Fernsehturm

Fast view ticket (lístky na konkrétní datum a čas)

dospělí 21,50 euro

děti 4-14 let 12,50 euro

 

Standart ticket

dospělí 16,50 euro

děti 4-14 let 9,50 euro

Studenti: 20% sleva z ceny pro studenty s platným studenským průkazem (ISIC)

 

Sanssouci Palace and Park/Guided tour 1,5 hodiny – 245 euro za skupinu vč. učitele, max. 40 osob.

Sanssouci Palace with audio guide 1 hodina – 210 euro za školní skupinu vč. učitele, max. 40 osob.

 

Cecilienhof

základní vstupné 8 euro

snížené 6 euro

18.05. (Po) - 20.05. (St) 2020 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
vícelůžkové pokoje
Polopenze
Autobus
-3 700 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNěmecko
MístoBerlín, Postupim
HotelBerlín, Postupim - školní zájezd
vícelůžkové pokoje
Termín18.05.2020 - 20.05.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...