Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

OKRUH OMÁNEM

Termín:05.11. (Ne) - 14.11. (Út) 2023

změnit termín

Délka pobytu:10 dní, 8 nocí

ID hotelu:1014519

Doprava:Letecky

Odletové místo:

Strava:Dle programu

Cena vč. tax: 59 800 Kč

Program
1. den – ODLET Z PRAHY ve večerních hodinách s přestupem
 2. den MUSCAT
  Přílet do Muscatu v ranní hodinách. Ubytování. Odpoledne půl denní výlet po Muskatu ( promenáda,  tržnice Muttrah, staré město, exteriéry sultánova ceremoniálního paláce Al Alam, portugalské pevnosti Al Mirani a Al Jalali)
 3. den GRAND MOUSUE - BIMMAH SINKHOLE - WADI SHAB - SUR
Prohlídka začíná návštěvou krásné velké mešity Sultan Qaboos, jedné z největších mešit na Blízkém východě. Z Muscatu se přesuneme na jih do oblasti Quriyat. Návštěva krasového útvaru Bimma (propadlá jeskyně s brakickou vodou, možnost koupání), zastávka u  jednoho z nejkrásnějších vádí v Ománu kaňonu Vádí Al Shab (krátká procházka, koupání mezi skalními masívy, plavba lodičkou), přejezd do Sur.
4. den SUR - RAS AL HADD
Prohlídka krásného přímořského města SUR. Bylo to největší překladiště afrických otroků v dobách ománské nadvlády nad východoafrickým pobřežím, centrum obchodu s koňmi, datlemi, kořením, vzácným dřevem, návštěva loděnice s produkcí dřevěných lodí „dhow“, Nejvýchodnější místo sultanátu, přírodní rezervace Raas Al Hadd. Každoročně sem připlouvá velké množství želv karet, aby na zdejších plážích nakladly svá vejce. Budete ubytováni v blízkém hotelu a večerních hodinách se podíváte na jedno z míst, kde želvy, s trochou štěstí, budete moci pozorovat.
5. den RAS AL HADD – WADI BANI KHALID – WAHIBA SAND
Po kraji pouště kolem oranžových dun pojedete dál do okouzlujícího Wadi Bani Khalid. Křivolaká cesta mezi horskými úbočími vás zavede do dlouhého řečiště, obklopeného vesnicemi a úrodnými plantážemi. Voda vytékající z několika pramenů je zachycována v průzračných jezírkách, kde se můžete i vykoupat. Poté následuje výlet do překrásné pouště Wahiba Sands, kde si můžete vychutnat jedinečnou atmosféru arabské pouště jako z pohádek Tisíc a jedna noc. Seznámíte se se způsobem života beduínů, kteří zde stále žijí a starají se o svá stáda velbloudů. Večeře a nocleh v pouštním kempu s pozorováním západu slunce je vždy skvělým zážitkem. Fakultativně jízda na velbloudech.
6. den BIRKAT AL MAUZ - BAHLA – JABREEN CASTEL – NIZWA 
Navštívíte jednu ze slavných hliněných vesnic Birkat Al Mouz, malé palmové oázy na úpatí hor Jabal Akhdar, kde si prohlédnete zbytky původních hliněných obydlí, někdy i částečně obydlených, a funkční vodní kanál falaj (UNESCO). Odjezd do oblasti Dakhiliyah, kde se nachází největší množství hradů, pevností a strážních věží v Ománu.  Navštívíte hrad Jabreen, který stojí osamoceně na pusté pláni na pozadí horského masivu Jabal Akhdar. Jemná výzdoba interiérů a zdobené dřevěné stropy patří k nejkrásnějším v zemi.  Následuje krátký přejezd do Bahly, města hrnčířů a čarodějů. Bahle vévodí obrovská, nově opravená hliněná pevnost, zapsaná na seznamu UNESCO, s přilehlým tržištěm a pověstmi opředenou zdí. V odpoledních hodinách ubytování v hotelu v Nizwě, kde prozkoumáte místní trh, jeden z mála v Ománu, který nabízí výhradně ománské zboží, včetně keramiky, ručně vyřezávaných khanjarů (tradičních dýk), ozdobných stříbrných šperků, koření a místních lahůdek. Navštivte pevnost Nizwa. Zde si prohlédnete exteriéry impozantní pevnosti ze 17. století, které dominuje 40 metrů vysoká kulatá věž.
7. den NIZWA  – JABEL SHAMS – AL HAMRA – MISFAT AL ABRIYEEN
Pokračujeme do nedaleké vesnice Misfat Al Abriyeen, která byla označena za jednu z nejkrásnějších vesnic na světě. Projdete úzkými uličkami mezi starými  kamennými domy, plantážemi obklopujícími vesnici.  Dále pojedeme do Al Hamra, nejstarší vesnice v Ománu s hliněnými domy starými až 400 let. Systém falaj používaný v této obci je jedním  z nejstarších svého druhu ( UNESCO). Dále k ománskému „Grand kaňonu“ u hory Slunce Jabal Shams (3009 m).
8. den WADI BANI AWF – MUSCAT 
Po snídani pojedete autem 4WD směrem do Wadi Bani Awf. Do tohoto úzkého Wadi vede štěrková cesta, kterou lemují dramaticky vysoké vertikální stěny.( tzv. "Hadí soutěska") Projdete kolem několika malých vesnic a datlových plantáží. Odtud se můžete projít do wadi, která je v tomto místě stále velmi zelená. Pokud půjdete dalších 15 minut a budete mít štěstí, najdete několik vodních bazénů, ve kterých se můžete osvěžit a zaplavat. Přejezd do  Muskatu.
9. den Relax
 Relax a odpočinek na pláži  v Muskatu                                                                   
10. den ODLET 
Odlet a návrat do ČR 
Cena zahrnuje

zpáteční letenku do Muskatu s přestupem včetně všech poplatků, dopravu autobusem, dopravu čtyřkolkou 4*4 Desert, Jebel Shams &Wadi Bani Awf , 7x hotel***/**** se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x stan v pouštním  kempu se snídaní a večeří (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), průvodce, doprovod CK, pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

komplexní pojištění od České Generali pojišťovny včetně léčebných výloh na covid-19 2 380 Kč, příplatek za připojištění na preventivní karanténu v destinaci 540 Kč (samostatně neprodejné), bakšišné, vstupy

SLEVA

Sleva 1500 Kč/os. při složení zálohy ve výši 5000 Kč/os. do 28.2.2023

Podobné zájezdy

OKRUH OMÁNEM

destinace: Omán, Poznávací zájezdy - Omán, Omán

termín:05.11. (Ne) - 14.11. (Út) 2023 (10 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky /

strava: Dle programu

OKRUH OMÁNEM
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 
Vytvářím objednávku...