Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

Polsko -Mazurská jezera na kole

Termín:02.07. (So) - 09.07. (So) 2022

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:991706

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 13 990 Kč

Poloha

Mazury jsou kraj tisíce jezer a je to jedna z největších turistických perel Polska. Tato oblast už dlouho přitahuje nejen milovníky jachtění a dalších vodáckých sportů či pláží, ale také řadu cyklistů. Mazursko nás překvapí opravdu kvalitními cyklostezkami  západoevropského stylu. Kvalitní asfaltový povrch se střídá s lokálními silničkami bez provozu a dobrými makadamovými cestami. Vzdálenosti mezi městy nejsou velké, těžká stoupání se nevyskytují. Kromě přírodních jezer s křišťálově čistou vodou jsou zde aleje starých stromů, které  tvoří romantické zelené tunely. Objevíme zde obrazy minulosti - hrady Řádu německých rytířů, elegantní panské a romantické dřevěné domy s bílými mřížovými okny, nebo třeba nechvalně známé Vlčí doupě. Jsou zde překrásná jezera, spojená množstvím kanálů se zdymadly a mosty, kde koupání v čisté vodě je možné doslova na každém kroku. 

Program
1. den (sobota): ODJEZD DO POLSKA 
Ve 20,00 hod. odjezd z Mostu, ve 22,00 hod. z Prahy. Noční přejezd.
2. den (neděle): PŘÍJEZD DO VARŠAVY A DO GIŽYCKA
Dopoledne prohlídka Varšavy. Naší první zastávkou bude na jižním předměstí čtvrť a stejnojmenný palác Wilanów. Tento úchvatný barokní palác ze 17. století  připomíná francouzské Versailles. Zastávka u královského zámku a ve  Starém městě, kde je katedrála sv. Jana Křtitele, Staroměstské náměstí nebo například zbytky hradeb a pevnost Barbakan. Odpoledne přijedeme  do Gižycka, "Srdce mazurských jezer" na břehu sedmi jezer, z nichž největší jsou Niegocin a Kisajno. Zde se ubytujeme v hotelu. Bus 980 km.
3. den (pondělí): BORECKÝ PRALES A OBLAST GYŽICKA
Po snídani si prohlédneme historické město s obrannou pevností Boyen ve tvaru šesticípé hvězdy (1834-56) a unikátním otočným mostem přes Luczanský kanál, který se otáčí na ruční pohon do strany. Pojedeme na kolech do zachovalého Boreckého pralesa, kde navštívíme středisko chovu zubrů ve Wolisku, rezervací Spytkowo a zpět na místo ubytování. Bus vyjede pouze v případu nouze. Bus 0 km, kola cca 60 km.
4. den (úterý): MIKOLAJKI - LODNÍ CESTA
Po snídani poplujeme pronajatou lodí starou vodní cestou přes jezera Niegocin, Boczne, Jagodne, Szymoneckie, Szymon, Taltowisko a Talty do Mikolajek, zvaných Benátky severu nebo také Perla Mazur. Den strávíme koupáním a prohlídkou Mikolajek, nebo můžeme vyrazit na vyhlídkovou projížďku k jezeru Sniardwy. Cesta zpět autobusem nebo na kole. Bus 80 km, kola 40-90 km. 
5. den (středa): MAZURSKÉ MOŘE
Vyjedeme jižním směrem podél jezera Niegocin. Pak již budeme sledovat linii jezera Wojnowo a dlouhého jezera Buwelno na cestě k největšímu Mazurskému jezeru Sniardwy, pro jeho velikost přezdívanému „Mazurské moře“. Jezero má plochu 114 km², délku 22 km, šířku 13,5 km, maximální hloubku 24 m. U pláže na břehu jezera výlet zakončíme u městečka Nowe Guty. Zpět na kolech nebo busem. Bus 80 km, kola 40-80 km.
6. den (čtvrtek): VLČÍ DOUPĚ & JEZERO MAMRY
Busem do Gerložského lesa, kde navštívíme bývalé Hitlerovo Vlčí doupě. V osadě Mamierki (asi 18 km od hlavního stanu Hitlera), měli nacisté své betonové bunkry (např. Paulus, Breuchitsch) - na 25 ha je zde až 200 nepoškozených bunkrů. Dosáhneme Mamry, druhé největší jezero Mazurska s plochou 10.500 hektarů.  Na kolech dojedeme zpět na místo ubytování v Gyžicku. Bus 90 km, cca 60 km.
7. den (pátek): VOLNÝ DEN. 
Nabízí se další škála individuálních výletů.
8. den: ODJEZD DOMŮ.
Po snídani naložíme zavazadla do autobusu a v pohodě, plni vzpomínek na nádhernou krajinu Mazurských jezer vyrazíme k domovu. Příjezd v nočních hodinách. Bus 980 km.

 

CK si vyhrazuje právo na změnu programu v případě doporučení místních institucí a v případě změny počasí a to s ohledem na bezpečnost klientů.

Ubytování

Ubytování: Gyžicko, www.hotelmazury.pl 

Hotel Mazury se nachází v blízkosti centra města Giżycko a pouhých 100 metrů od jezera Kisajno ve třech budovách obklopených uzavřeným pozemkem.

Nabízí světlé a prostorné pokoje s vlastní koupelnou a TV. K dispozici je také výtah a bezplatné Wi-Fi. V každém pokoji je pro hosty připravena uvítací sada s čajem, šálky, čajem a kávou. V hotelové restauraci se každé ráno podává snídaně formou bufetu.  V hotelu je sauna a vířivka. Hotel Mazury stojí přímo u rybníka a lesa.

Cena zahrnuje

6x ubytování v hotelu Mazury*** v Gyžicko, polopenze, doprava autobusem, přeprava kol, průvodce, servis, mapy,  pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vyhlídková cesta lodí z Giżycko do Mikolajki (300 Kč), komplexní pojištění u  pojišťovny Uniqua (360Kč/pobyt) nebo rozšířené komplexní pojištění o COVID (560Kč/pobyt). 

Organizace přesunů

vždy ráno vyjede skupina  a o pár hodin později autobus s vozíkem na kola a na předem stanovených místech nabere cyklisty, kteří už nechtějí jet dál.

SLEVA
Sleva 300 Kč/os. při složení zálohy ve výši 1500 Kč/os. Do  30.11.2021

Podobné zájezdy

Polsko -Mazurská jezera na kole

destinace: Polsko, Mazurská jezera, Giżycko

termín:02.07. (So) - 09.07. (So) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

Polsko -Mazurská jezera na kole
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 
Vytvářím objednávku...