Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

Portugalsko - Lisabon-Sintra-Algarve-Silves-Lagos

Termín:31.05. (St) - 07.06. (St) 2023

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:774126

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 25 900 Kč

Poloha

Algarve - to jsou malebné pláže, celoročně teplé klima, typická portugalská kuchyně. Jedinečnost nádherných pláží tkví v prosté kráse nekonečných písčitých ploch, které jsou často doplněny překrásnými pískovcovými útesy. Podobné na Pyrenejském poloostrově nenajdete. Ačkoli je Algarve velice turisticky proslulé, můžete i zde objevovat tajemná pobřežní zákoutí a malebné plážičky, kde budete mít o soukromí postaráno a budete si připadat jako v ráji.

 

Lisabon - město námořníků a objevitelů díky své historické atmosféře právem patří mezi nejkrásnější města v Evropě. Můžete se těšit na památky z dob velkých námořních objevů, pevnost Sao Jorge, věž v Belému, Hieronymovo opatství, pohledy na majestátní řeku Tejo a konec její pouti Evropou. V Lisabonu je cítit kousek Afriky, Evropy i Jižní Ameriky.

Program
31.5. přílet do Lisabonu, odvoz z letiště na hotel, zde 2 noci.
1.6. prohlídka Lisabonu.
Prohlídku začneme u geografického centra města u sochy Marquêse de Pombal a poté budeme pokračovat elegantní třídou Avenida da Liberdade až do srdce města na náměsti Rossio. Přes uličky staré čtvrti Baixa přejdeme až na monumentálni náměstí Praça do Comércio, které se nachází u řeky Tajo. Poté navštívíme čtvrť Alfamu a Mourariu, historické srdce města s křivolakými uličkami, kachlíkovými domy s balkóny, dále hrad svatého Jiří s úžasným výhledy na město a netradiční katedrálu Sé, na jejímž místě dříve stávala mešita. Prohlídku zakončíme v tradiční čtvrti Bairro Alto, která se stala čtvrtí bohémů.
2.6. Návštěva Sintry.
Sintra je fantastické romantické město zapsané na seznamu UNESCO. Navštívíme jeho nádherné centrum s národním palácem a můžeme ochutnat gastronomické delikatesy jako Travesseiros a Queijadas v café Piriquita, které je již samo o sobě turistickou atrakcí. Pokračujeme do Algarve, je to jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Nejznámější z letovisek v Algarve je Albufeira. Z někdejšího rybářského městečka se zachovalo původní jádro bílých domků terasovitě rozložených ve strmém pobřežním srázu, které si dodnes dochovalo svou historickou původní atmosféru.
3.6. Volný den.
4.6. Návštěva historického města Silves,
které bylo hlavním město celého regionu Algarve. Nalezneme zde úžasný labyrint úzkých uliček z doby, kdy Pyrenejskému poloostrovu vládli Maurové. Nad městem ční impozantní Maurský hrad z 8. století, z něhož se nám naskytnou krásné výhledy na celé město. Další zastávkou je nejzápadnější mys Cabo de S. Vincente, který je nejjihozápadnějším bodem Portugalska, odtud se nám naskytne úžasná podívaná na pobřeží. Poslední zastávkou je město Lagos, které bylo v historii centrem portugalských zámořských objevů a obchodu s otroky. Nyní je město známé hlavně díky svým nádherným plážíms neuvěřitelnými skalními útvary a také díky pulzujícímu nočnímu životu.
5.6. Volný den.
6.6. Volný den.
7.6. Odjezd na letiště
krátká zastávka ve Faro, které je hlavním město regionu Algarve. Známé je nejen díky svému cennému historickému centru, kde lze navštívit několik paláců, velkolepých divadel, úchvatných kostelů a monumentální hrad, ale i díky kráse nedalekých přírodních parků a plážím s bílým pískem. Odlet do Prahy.
Ubytování

 APARTHOTEL BAYSIDE SALGADOS*** v Algarve

Bayside Salgados je relaxační rekreační bytový komplex v Albufeira, který se nachází v klidné lokalitě.  Hotel je vzdálený 800 metrů od písečné pláže, byl rekonstruován 2013. Tento hotel je vhodný pro rodiny s dětmi, páry, ale také pro milovníky přírody, kteří chtějí prozkoumat přírodní rezervaci Praia dos Salgados a bílé písečné pláže.

Hotel nabízí vstupní halu a recepci. Je zde k dispozici bazén, restaurace, bar, wifi, pronájem kol. 

Apartmány se nacházejí v přízemí a prvním patře  domů obklopených svěžími zahradami,  ve kterých najdete dětské hřiště, bazén s terasou a lehátky a klidnou atmosféru.

Stravování

Vlastní

Je možné dokoupit  na místě snídaně a večeře.

Cena zahrnuje

2 x ubytování v centru Lisabonu v hotelu 3* se snídaní, 5x ubytování v aparthotelu Bayside Salgados 3*, průvodce, letenku  Praha Lisabon – Faro – Praha  včetně všech poplatků, transfery  letiště – hotel – letiště, výlety,  zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

komplexní pojištění Uniqua 400 Kč/os./pobyt (pojištění zahrnuje storno, léčebné výlohy, úraz, odpovědnost.) , taxa 2 eura/os./den v Lisabonu

Sleva
SLEVA 1000 KČ/OS. PŘI UHRAZENÍ ZÁLOHY 2000 KČ/OS. DO 31.12. 2022

Podobné zájezdy

Portugalsko - Lisabon-Sintra-Algarve-Silves-Lagos

destinace: Portugalsko, Algarve

termín:31.05. (St) - 07.06. (St) 2023 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Bez stravy

Portugalsko - Lisabon-Sintra-Algarve-Silves-Lagos
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 
Vytvářím objednávku...