Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

MADEIRA - OSTROV ORCHIDEJÍ

Termín:14.09. (Čt) - 21.09. (Čt) 2023

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:913783

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 33 900 Kč

Poloha

Madeira patří spolu s Porto Santo k hlavním ostrovům madeirského souostroví. Příznivé klimatické podmínky jsou jako stvořené pro celoroční pobyt. Rtuť teploměru dosahuje 20°C v zimě, v létě je průměrná teplota vzduchu cca 24°C. Teplota vody se pohybuje od 17°C v zimě po 23°C v létě. Navíc  pobřežní vody neustále otepluje Golfský proud. Na Madeiře se vyskytuje unikátní flóra: na 700 druhů květeny, kapradin, různé druhy jalovce a vavřínu. Nikde jinde neuvidíte v takovém množství kvést orchideje, lilie, magnolie, azalky… Nejvýraznější  rostlinou je však dračinec neboli dracéna. Některé druhy jsou až 2000 let staré.
Madeira je rájem pro vyznavače turistiky. Z nejvyšších vrcholů ostrova PICO RUIVO a PICO DO ARIEIRO je nezapomenutelný pohled na okolní krajinu. Pokud dáváte přednost jiným druhům sportu, nabízí se Vám možnost vyzkoušet paragliding, horská kola, jízdu na koni, tenis, golf, či pro odvážnější - zdolat skalní stěnu. Ostrov má dvě golfová hřiště a pravidelně hostí významné evropské turnaje.  Samozřejmostí pro Madeiru je nepřeberné množství vodních sportů např.: vodní lyže, surf, windsurfing, potápění, vodní skútr, parasailing, plachetnice, vodní banán. Pro milovníky historie je jako stvořené hlavní město Madeiry – FUNCHAL, malebné přístavní město s překrásnou plážovou promenádou. Z pobřežní strany je chráněno sopečnými úbočími. V úzkých dlážděných uličkách se tyčí domy s balkony, zatímco na strmých kopcích nad městem jsou rozesety bílé vily.

Program
1. den: Odlet z Prahy  na Madeiru, přílet do Funchalu, transfer do hotelu ve Funchalu, nocleh. Let 12:20- 15:55
2. den: Snídaně, půldenní prohlídka Funchalu, hlavního města ostrova, které bylo založeno portugalskými kolonizátory již v 15. století. Prohlídka kostela Santa Catarina, jednoho z prvních a nejstarších kostelů na ostrově, který se nachází ve stejnojmenném parku, katedrály Sé z 15. století, radničního náměstí, následuje degustace madeirského vína, návštěva tržnice Mercado dos Lavradores s pestrou nabídkou místního ovoce, zeleniny a ryb, procházka starým městem. Odjezd do Botanické zahrady (vstupné není v ceně) s rozmanitými druhy endemických rostlin a stromů. Nocleh ve Funchalu.
3.den: Volno, relaxace
4. den: Snídaně, odjezd na druhou nejvyšší horu ostrova Madeira, Pico do Arieiro do nadmořské výšky 1818 metrů, odkud se otevírá úchvatný výhled na nejvyšší horu Pico Ruivo a okolní horské masivy a údolí. Pokračování lesní krajinou do Ribeiro Frio, kde se nachází sádky pstruhů. Možnost cca 45 minutové procházky podél zdejší levády na vyhlídku Balcones. Odpoledne odjezd do Santany proslulé typickými domky s doškovými střechami. Návštěva malebné vesnice Porto da Cruz. Návrat zpět do Funchalu přes nejvýchodnější místo ostrova Ponta de São Lourenco. 
5.den: Volno, relaxace
6.den: Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeira. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka „Camara de Lobos“ (kde  Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době  jeho návštěv Madeiry a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete v přístavu a slouží jako výletní loď).   Cesta pokračuje na “Cabo Girão”, které je druhým nejvyšším útesem do moře na světě. Cesta pokračuje do „São Vicente“, kde se nachází „Vulkanická jeskyně s vulkanickým centrem“, které navštívíme (vstupné není v cenĕ zájezdu). V São Vicente je restaurace „Vila Vicente“, kde je možný oběd. Následně navštívíme vyhlídku s vodopádem „Veu da Noiva“ známý i jako „Nevěstin závoj“ se přes „Seixal“ a „Ribeira de Janela“, kde je vodní elektrárna a černé lávové skály, dostaneme do „Porto Moniz“. V „Porto Moniz“ se nachází přírodní koupaliště z vulkanických kamenů V případě pěkného počasí, bude možnost koupání v přírodním lávovém koupališti. Zpátky přes „São Vicente“ až do Funchalu.
7.den: Volno, relaxace
8. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Let 16:40-22:20
Ubytování
UBYTOVÁNÍ: FUNCHAL, Quinta da Penha de Franca**** 
 
Hotel se nachází uprostřed tropických zahrad. Nabízí výhled na moře a 2 venkovní bazény s mořskou vodou. V lounge a na recepci je zdarma dostupné Wi-Fi připojení.Quinta Da Penha De França provozuje restauraci Joe's Casa de Jantar, která nabízí à la carte menu a hosté    mohou stolovat ve venkovní restauraci Penha Franç Mar s výhledem do zahrady nebo na moře.Pokoje mají balkony s výhledem do  zahrad nebo na Atlantický oceán. Všechny pokoje jsou vybaveny telefonem, klimatizací, minibarem, trezorem, kabelovou TV a fénem. Pláž je 100 m od hotelu.
Stravování

Snídaně

Cena zahrnuje

7x ubytování  se snídaní v4* hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením), služby delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku, letenku  Praha – Madeira – Praha  včetně všech poplatků, transfery  letiště – hotel – letiště, výlety dle programu.

Cena nezahrnuje

komplexní pojištění UNIQA za 560 Kč včetně léčebných výloh na Covid19 nebo komplexní pojištění  preventivní karanény v destinaci 800Kč/pobyt, místní taxa,  vstupy, příplatek za výhled na moře 3 000 Kč/pokoj

SLEVA
SLEVA 1000 Kč/os. PŘI SLOŽENÍ ZÁLOHY VE VÝŠI 10 000 Kč/os. Do 31.1. 2023

Podobné zájezdy

MADEIRA - OSTROV ORCHIDEJÍ

destinace: Portugalsko, Madeira, Funchal, Porto da Cruz, Camara de Lobos

termín:14.09. (Čt) - 21.09. (Čt) 2023 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

MADEIRA - OSTROV ORCHIDEJÍ
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 
Vytvářím objednávku...