Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

Azorské ostrovy - São Miguel a Terceira

Termín:05.08. (So) - 13.08. (Ne) 2023

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 8 nocí

ID hotelu:1029914

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 44 500 Kč

Poloha

 Azorské ostrovy jsou  jedny z  nejkrásnějších ostrovů světa. Taková prohlášení jdou i z "úst" institucí jako je National Geographic, který v roce 2016 vybral Azory za "Nejkrásnější místo na Zemi". 
Vznikly vulkanickou činností, nacházejí se na spojnici litosférických desek – Euroasijské, Severoamerické a Africké, které se rozcházejí a dovolují magmatu dostat se na povrch nebo do sebe narážejí a vrásní se.
S vulkány a jejich činností se zde budete setkávat na každém kroku. Jsou zde  černé pláže, termální jezera, či dokonce termální vodopády, domy a kostely z čedičového černého kamene. Budete plavat ve studeném moři, které oteplují termální prameny, budete jíst jídlo, které bylo uvařené v sopce. Azory, nejzápadnější součást Evropy, jsou často přirovnávány k Havaji nebo Novému Zélandu. Vulkanické ostrovy, exotické rostliny, nádherné scenérie a perfektní možnosti turistiky, to jsou jen některé z lákadel tohoto souostroví ležícího v Atlantiku mezi Evropou a Amerikou.

Program
1. den 5.8.
Odlet z Prahy přes Lisabon, přelet na Azory, ostrov São Miguel – Ponta Delgada, transfer na hotel,ubytování,nocleh.
2. den 6.8.
Dopoledne relaxace. Odpoledne výlet  do města PONTA DELGADA, kde většina domů má  fasádu s černým sopečným čedičem a bílou omítkou. Procházka po nábřeží a starobylými městskými uličkami, uvidíme pevnost sv. Blažeje, barokní kostel Panny Marie, tržnici  Mercado da Graca, symbol města bránu Portas da Cidade de Ponta Delgada  a navštívíme ananasové plantáže vč. ochutnávky ananasového likéru a dalších ananasových specialit.
3. den 7.8.
Výlet na jihovýchod ostrova do kaldery u městečka Furnas. Cestou návštěva jediných čajových plantáží a čajové farmy v Evropě CHÁ GORREANA, exkurze, ochutnávka čaje. Zastavíme na vyhlídce PICO DO FERRO, výhledy do údolí kráteru, kde se mimo městečka pokocháme i výhledy na jezero, z jehož břehů stoupá pára. Procházka kolem jezera LAGOA DAS FURNAS , což je živá vulkanická oblast plná malých dýmajících kalder. Městečko FURNAS ležící přímo v kráteru sopky, jejíž poslední erupce byla v roce 1630. Vyvěrající minerální prameny, oběd (fakultativně), kde ochutnáme místní specialitu Cozido - směs různých mas se zelím a další zeleninou, vařená díky vulkanickým jevům v zemi párou. Na závěr velká botanická zahrada TERRA NOSTRA, zde objevíme mj. zakrslou prarostlinu wollemii nebo alej z gingo biloba .
4. den 8.8.
Volno. Relax na pláži.
5. den 9.8.
Výlet na západní výběžek ostrova, kde navštívíme další oblast kaldery Sete Cidadaes. LAGOA AZUL a LAGOA VERDE ( Modré a zelené oko) jsou pozůstatky sopečné činnosti . Turistickou stezkou (cca 3 hod.) se vydáme po hraně kráteru s krásnými výhledy na jezera a okolí až na nejslavnější vyhlídku BOCA DO INFERNO – úchvatný pohled a nezapomenutelné panorama kráteru Sete Cidades se smaragdovými jezery, stejnojmenným městečkem
a oceánem. Zastavíme na vyhlídce VISTA DE REI a dole v kráteru navštívíme městečko SETE CIDADES, prohlídka vč. malebného kostelíku São Nicolau . Oběd (fakultativně). Možnost koupání v přírodních TERMAS DA FERRARIA - laguny vyhloubené v útesech, kde se mísí mořská voda a horkými vyvěrajícími prameny.
6. den 10.8.
Transfer z hotelu na letiště a přelet na třetí největší azorský ostrov – Terceira, odjezd na hotel, ubytování,  nocleh.
7. den 11.8.
Dopoledne volno, odpoledne pěší prohlídka historického města Angra do Heroísmo (UNESCO) – historické centrum, přístav, bývalý klášter sv. Františka, palác Bettencourt, katedrála, divadlo Angrense, pevnost Jana Křtitele, možnost zastávky v typickém obchůdky s místními azorskými výšivkami. Návrat na hotel, nocleh.
8. den 12.8.
Výlet na poloostrov sopečného původu Monte Brasil (UNESCO), zastávka na vyhlídce Pico das Cruzinhas s panoramatickým výhledem na město Angra do Heroísmo a jeho okolí. Odjezd do městečka São Sebastião, kde je jeden 
z nejstarších kostelů azorských ostrovů, dále do přístavního města Praia da Vitoria se zastávkou a obědem (fakultativně). Odjezd pohořím Serra do Cume nabízejícím vyhlídky na celý ostrov i neuvěřitelně intenzivní zeleň okolních rozsáhlých pastvin na severní pobřeží do letoviska Biscoitos s jeho proslulými přírodními bazénky ze ztuhlé lávy a čediče. Návštěva místního vinařství s ochutnávkou vína. Návrat do hotelu, nocleh. 
9. den 13.8.
Transfer z hotelu na letiště a odlet přes Lisabon do Prahy.
Ubytování

APT Barracuda*** , Ponte Delgada , São Roque Beach, ( São Miguel)
APT jsou u pláže São Roque ,výhled na moře. Mají  vlastní koupelnu s bidetem a fénem, kabelovou TV, posezení s pohovkou, psací stůl, kuchyni s mikrovlnnou troubou a lednicí, bezpečnostní schránku, žehličku a žehlicí prkno.

Hotel do Caracol****, Angra do Heroísmo  (Terciera)
Nachází se jen pár kroků od pláže, nabízí wellness centrum, bazén venkovní i vnitřní. Wi-Fi. K vybavení všech pokojů patří klimatizace, minibar a kabelová TV s plochou obrazovkou, vlastní koupelna. 

Cena zahrnuje

5x ubytování se snídaní v3* hotelu  na ostrově São Miguel, 3x ubytování se snídaní v 4* hotelu  na ostrově Terciera, služby delegáta, zákonné pojištění CK proti úpadku, letenku Praha – Ponta Delgada, Terciera – Praha s přestupem, přelet Ponta Delgada -Terciera včetně všech poplatků, transfery letiště – hotel – letiště, výlety dle programu.

Cena nezahrnuje

komplexní pojištění UNIQA za 1 215 Kč (storno do 50. tisíc Kč), připojištění na preventivní karanténu v destinaci + 270 Kč(samostatně neprodejné), vstupy.

Vstupy

do botanické zahrady Parque Terra Nostra – asi 12 EUR, Furnas Lake – 4€,  oběd Cozido – asi 18 – 22 EUR; pozorování delfínů a velryb – asi 65 EUR;

SLEVA
SLEVA 1000 Kč/os. PŘI SLOŽENÍ ZÁLOHY VE VÝŠI 10 000 Kč/os. do 31.12.2022

Podobné zájezdy

Azorské ostrovy - São Miguel a Terceira

destinace: Portugalsko, Poznávací zájezdy - Portugalsko, Azorské ostrovy

termín:05.08. (So) - 13.08. (Ne) 2023 (9 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Azorské ostrovy - São Miguel a Terceira
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 
Vytvářím objednávku...