Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

SALZBURSKO a Festival narcisů

Termín:27.05. (Pá) - 29.05. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:3 dny, 2 noci

ID hotelu:1003371

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 6 390 Kč

Poloha

SALZBURG - SCHLADMING -   DACHSTEIN -  BAD AUSSEE -  BAD ISCHL

Program
1. den
Ráno odjezd z Mostu. Prohlídka nádherného barokního města SALZBURG – hlavní město spolkové země a právem se o něm tvrdí, že je po Vídni druhým nejkrásnějším městem Rakouska, rodiště W. A. Mozarta, město s malebnými uličkami, romantickými náměstími, významnými kostely (Dóm, starobylý kostel sv. Petra a kostel sv. Františka). Začneme pevností HOHENSALZBURG na kterou se dostaneme více než sto let starou lanovkou. Pevnost, vybudovaná již v 11. století, je největší dokonale zachovanou pevností ve střední Evropě. Odtud se nám naskytne působivý výhled na celé město.  Poté navštívíme kouzelné zahrady zámku Mirabell na druhém břehu řeky Salzach, které byly vytvořeny podle návrhů slavného barokního architekta Fischera z Erlachu. V zahradách uvidíme mimo jiné Pegasovu kašnu a přírodní divadlo Heckentheater nebo barokní sošky trpaslíků. Ubytování u Schladmingu.
2. den
Výjezd lanovkou na masiv DACHSTEINU (UNESCO) do výšky 2 694 m n.m. Odtud se naskýtají velkolepé vyhlídky na okolní horské masivy. Návštěva vysuté vyhlídkové plošiny se skleněnou podlahou SKYWALK. Turistika na úpatí jižní stěny Dachsteinu pod majestátními vrcholy Torstein, Mitterspitze a Dachstein , které tvoří impozantní skalní předěl severních vápencových skal.  Krátká zastávka v SCHLADMINGU - městě s historickými památkami ležící pod masivem Dachsteinu v údolí Ennsu.
Odpoledne prohlídka  města HALLEIN, které se rozkládá se na úpatí majestátních Alp. Město s keltskými kořeny je proslulé především díky jedněm z nejstarších solných dolů na světě (odtud také pravděpodobně pochází jeho název, z keltského hal – sůl), které se nachází v útrobách hor v přilehlém Dürrnbergu. Muzeum halleinských solných dolů (Hallein Salzwelten), ve kterých těžba definitivně utichla v roce 1989, nabízí svým návštěvníkům nezapomenutelné komentované prohlídky, během nichž se projedete důlním vláčkem, ochutnáte tradiční chléb horníků, překročíte státní hranici s Německem podzemní cestou, pokocháte se nádherným důlním solným jezerem a vše proložíte jízdou po nekonečně dlouhých dřevěných skluzavkách, které dříve sloužily k usnadnění přepravy v dolech. Prohlídka bohužel z bezpečnostních důvodů není přístupná úplně pro každého, prostory muzea nejsou bezbariérové a vstup není povolen ani dětem do 4 let. 
3. den:
Po snídani zavítáme do BAD AUSSEE. Toto kouzelné místo je jako stvořené pro největší květinový svátek v Rakousku – Festival narcisů. Staneme se účastníky dne, ve kterém festivalové oslavy vrcholí – napjatě budeme očekávat průvod s květinovými alegorickými vozy, budeme obdivovat všudypřítomné „narcisové“ sochy a odpoledne bude oslava pokračovat u jezera Altausseer See květinovým korzem překrásně vyzdobených lodí. Cestou zpět návštěva lázeňského města BAD ISCHL proslaveného pobytem císařského páru Františka Josefa a Sissi. Do Mostu přijedeme v pozdních večerních hodinách.
Ubytování

Hotel & Gasthaus Taferne - Mandling u Schladmingu
2 lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením a s polopenzí

Cena zahrnuje

2x ubytování v hotelu se snídaní, a večeří, doprava autobusem z Mostu  a Prahy, průvodce, lanovka na Dachstein,  pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

komplexní pojištění u pojišťovny Uniqua (120 Kč./pobyt) nebo rozšířené komplexní pojištění o COVID (210Kč/pobyt). Vstup do solných dolů (Hallein Salzwelten)) v ceně 20€/dospělá osoba a 18€ senioři. 

SLEVA
SLEVA 300 KČ/OS. PŘI UHRAZENÍ ZÁLOHY 1 000 KČ/OS. DO 28.2. 2022

Podobné zájezdy

SALZBURSKO a Festival narcisů

destinace: Rakousko, Salcbursko, Salzburg

termín:27.05. (Pá) - 29.05. (Ne) 2022 (3 dny, 2 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

SALZBURSKO a Festival narcisů
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 
Vytvářím objednávku...