Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

476 100  351
traxtour@gmail.com

Najdi si svou dovolenou!

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Chcete dostávat nabídky našich zájezdů?

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 

Kurzy

Euro126.14
Americký dolar121.73
Britská libra130.24
Bulharský leva113.36
Egyptská libra11.38
Chorvatská kuna13.45
Thajský baht10071.80
Tuniský dinár17.93
Turecká lira12.97
ID: 945744

RUSKO – PETROHRAD 2021 ***

Termín: 21.05. (Pá) - 25.05. (Út) 2021

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 23 500 Kč

Program
1.den: Odlet z Prahy do Petrohradu, po příletu okružní jízda mikrobusem .Seznámíme se s městem a shlédneme jeho největší pamětihodnosti: Zastavíme  se u Zimního paláce, který byl dříve sídlem ruských carů, a kde sídlí Ermitáž , uvidíme žulový monolit – Alexandrův sloup na Palácovému náměstí v samém středu města, sochu cara Petra Velikého (tzv. Měděný jezdec) a katedrálu sv. Izáka, z jejíhož ochozu lze najednou přehlédnout celé město. Z nábřeží Něvy se nám naskytne výhled na několik mostů a na Vasiljevský ostrov, kde sídlí muzea a vědecké instituty. Uvidíme i mohutnou Kazaňskou katedrálu a pravoslavný chrám Kristova vzkříšení, jehož interiér zdobí spousta ikon a maleb. Ubytování v hotelu,  nocleh.   
2.den.  Snídaně.  Ráno se vydáme ke katedrále sv. Izáka, která je druhou nejvyšší pravoslavnou katedrálou na světě. Poté nás bude čekat prohlídka Palácového náměstí, nejdůležitějšího prostranství města. Zde se v minulosti slavilo, demonstrovalo a carové odtud mluvili k lidu. Uprostřed náměstí se tyčí Alexandrův sloup se sochou anděla na vrcholu, který byl vztyčen na památku vítězství nad Napoleonem.  Odpoledne návštěva Ermitáže - která sídlí v prostorách Zimního paláce. Čekají tu na nás miliony exponátů ve více než 300 sálech . Je to jedno z nejvýznamnějších muzeí na světě, přes 3 mil. předmětů,  prehistorické, klasické, orientální, ruské, italské sbírky  (mj. Fra Angelico, Leonardo da Vinci, Raffael, Tizian, Tiepolo, Caravaggio), španělské malířství 16.-18. st. (El Greco, Ribera, Zurbarán, Murillo, Goya), vlámské, holandské a německé malířství (např. Rubens, Van Dyck, Rembrandt), evropské umění 19. a 20. st. (Renoir, Cézanne, Gauguin, van Gogh, Matisse a další).
V odpoledních hodinách se podíváme ke slavnému křižníku Aurora, který v roce 1917 vypálil salvy a dal tím pokyn k zahájení útoku na Zimní palác a rozpoutání revoluce. Nocleh.
3.den: Snídaně. Odjezd lodí do Petrodvorců, kterým se říká „ruské Versailles“. Zde se nachází impozantní Velký palác Petra Velikého, někdejší carská rezidence, na jejíž výstavbě se podíleli umělci a řemeslníci z celé Evropy. Palác je obklopen nádherným rozlehlým parkem ve stylu francouzské a anglické zahrady. Pro něj je charakteristické zejména velké množství fontán, celkem  jich je tady 170. Nádherná  je pak zejména tzv. Velká kaskáda – soubor sedmi desítek fontán doplněný o pozlacené sochy bohů a mytologických postav. Návrat do Petrohradu. Nocleh. 
4.den: Snídaně. Přesuneme se metrem a vlakem do Puškina ( známém jako Carskoje selo). Prohlédneme si tamější Kateřinský palác s parkem, který býval letním carským sídlem. Zde se nachází i světoznámá  rekonstruovaná Jantarová komnata, záhadná místnost opředená řadou mýtů. Na výzdobu komnaty bylo použito celkem 6 tun cenného jantaru. Poté  se vydáme na procházku po palácovém parku. V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Petrohradu, kde nás čeká večerní individuální volno. Později se zájemci mohou zúčastnit noční prohlídky otevřených zvedacích mostů nad Něvou,  V pozdních večerních hodinách návrat na hotel .  Nocleh.
5.den: Po snídani volno k individuálním prohlídkám, v odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.
Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha-Petrohrad-Praha,  letištní transfery v Petrohradu, 4 noclehy v Petrohradu v hotelu *** v centru města u metra ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a bufetovou snídaní, místní poplatky, průvodce, zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb. 


 

Cena nezahrnuje

 e- vízum do Ruska 150 Kč ( vyřizuje CK) , orient. ceny vstupů:  návštěva Ermitáže 1000 RBL,výlet lodí po Něvě 700 RBL, vstup do Petrodvorců  1000 RBL, vstup do Kateřinského paláce a Jantarové komnaty 3000 RBL,   komplexní poj.  Generali 450 Kč

SLEVA
SLEVA 1000  Kč/os. PŘI UHRAZENÍ ZÁLOHY 5000 Kč/os. do 28.2. 2021
21.05. (Pá) - 25.05. (Út) 2021 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj, obsazený 2 os.
Snídaně
Letecky/Praha
-23 500 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRusko
MístoPetrohrad
HotelRUSKO – PETROHRAD 2021
2 lůžkový pokoj, obsazený 2 os.
Termín21.05.2021 - 25.05.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...