Traxmand Tour, s.r.o. – cestovní kancelář Most

TANZANIE SAFARI – ZANZIBAR

Termín:25.03. (So) - 05.04. (St) 2023

změnit termín

Délka pobytu:12 dní, 11 nocí

ID hotelu:1016478

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Plná penze

Cena vč. tax: 92 900 Kč

Poloha

Pětidenní safari s pobytem u moře

Poznejte Tanzánii - zemi nejkrásnějších národních parků v Africe a překrásných pláží. Vydejte se na exotické dobrodružství v kráteru Ngoro Ngoro nebo v Serengeti a se zatajeným dechem pozorujte číhající lvy.

Souostroví Zanzibar leží kousek od rovníku nedaleko břehů Afriky. Společně s bývalou kolonií Tanganika tvoří Sjednocenou tanzanskou republiku (Tanzanie). Vyhlášené je především svými úžasnými plážemi, zajímavou kuchyní, v níž se mísí arabské a africké vlivy, ale také celoročně stabilním, slunečným počasím.

Na Zanzibaru najdete několik unikátních historických památek v čele s Kamenným městem v Zanzibar City, Sultánským palácem či monumentální pevností Old Fort. Za vidění stojí i populace želv sloních na malebném ostrůvku Prison Island nebo les Jozani Forest, plný volně žijících opic.

Zanzibar je tajuplný a nádherný ostrov náležící africké Tanzanii. Přezdívá se mu „ostrov koření“ pro jeho pestrý výběr pěstovaných nebo rostoucích bylin vhodných pro potřeby jakékoliv světové kuchyně. Se Zanzibarem je spojena bohatá historie. Moc dobře o něm věděli už staří Egypťané, Féničané i Řekové. Ve středověku se potom stal oblíbeným místem nejslavnějšího cestovatele historie Marca Pola. Pobřeží ostrova vyniká překrásnými plážemi s kokosovými palmami, sněhobílým pískem a křišťálově čistou mořskou vodou. Největšími lákadly ostrova jsou potápění nebo šnorchlování a poznávání světa pod mořskou hladinou, různé exkurze do farem pěstujících koření, malebné a tajuplné uličky hlavního města Zanzibar a především jedny z nejhezčích pláží na světě, například v okolí letoviska Nungwi.

Program
1. den 25.3.
odlet z Evropy do Tanzánie.
2.den  26.3.
ráno přílet  do města Kilimanžáro, transfer do města Arusha. Ubytování a odpočinek ve stylové lodži.
3. den 27.3. Národní park Serengeti
NP Serengeti je unikátní africký ekosystém, který se ze ¾ rozkládá na území Tanzánie a z ¼ v Keni, známé jako přírodní rezervace Masai Mara. Serengeti je známé největší migrací savců na zemi, díky které je zapsané v seznamu UNESCO mezi 10 největších přírodních divů světa. Název Serengeti je odvozeno od masajského názvu “nekonečné planiny”. Rozloha NP je zhruba 15.000 km2. Serengeti je jedinečný v jakoukoli roční dobu, ať už v období dešťů, kdy jsou pláně zelené, plné svěží trávy a stád migrujících pakoňů, nebo v období sucha s vysokou koncentrací lvů a hyen, číhajících na svou kořist ve vysoké stepní trávě. Oběd formou pikniku. Nocleh v  luxusním stanu ( s vlastní koupelnou)  s večeří.  Celodenní safari v NP Serengeti.
4. den 28.3. Národní park Serengeti
Největší koncentrace lvů, nekonečné planiny Serengeti. Oběd formou pikniku. Celodenní safari v NP Serengeti. Nocleh v  luxusním stanu ( s vlastní koupelnou)  s večeří.
5. den 29.3.Národní park Ngorongoro
Kráter Ngorongoro je sopečný kráter, který se pyšní největší koncentrací velkých savců na světě. Budeme mít možnost zahlédnout zvířata velké pětky - slona, buvola, levharta, lva a nosorožce. Sopečná krajina je unikátní, protože nevytváří obvyklý sopečný kužel, ale kalderu, ve které se zvířata pohybují a stěny kaldery tvoří přirozené hranice. Zvířata se pohybují volně a není nic neobvyklého, když si lenoší pár metrů od vašeho jeepu. Je to přeci jen jejich přirozené prostředí a vy jste návštěvníci. Oběd formou pikniku Safari v NP Ngorongoro. Nocleh v lodži s večeří. 
6. den 30.3. Arusha
přelet na Zanzibar 
7.- 11.den 31.3..- 4.4.
Relax na ostrově Zanzibar na severním pobřeží na pláži Nungwi  překrásnými bílými plážemi. 
11.den  4.4.
dlet ve večerních hodinách
12.den  5.4.
přílet do Prahy
Ubytování

Amaan Beach Bungalows***
Amaan Bungalows se nachází v letovisku Nungwi 100 m od moře a nabízí venkovní bazén, wellness centrum a bezplatné Wi-Fi.
V Amaan Bungalows je k dispozici restaurace a také zázemí pro vodní sporty.  Na místě a v okolí se můžete věnovat řadě aktivit, jako je rybaření, potápění nebo windsurfing. 
Pokoje mají vlastní koupelnu s vanou nebo se sprchou a toaletními potřebami zdarma. 
Vybavení: toaletní potřeby, toaleta, vana nebo sprcha, ručníky, fén, toaletní papír, povlečení, klimatizace, trezor, moskytiéra, ventilátor, lednička, psací stůl, balkon, venkovní nábytek, věšák na oblečení.

Letiště Kisauni je vzdálené 55 km.

 

Ubytování v rámci celého pobytu:
Arusha – A1 Hotel and Resort ***, 1 noc
Serengeti - Suenos de Africa Luxury Camp*** 2 noci
Ngorongoro – Farm of Dream Lodge Karatu ***, 1 noc
Zanzibar – Amaan Bungalows ***, 5 nocí

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha – Kilimanjaro , Zanzibar – Praha s QUATAR AIRWAIS, přelet Kilimanjaro - Zanzibar, transfery, 5 nocí se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji  v  Amaan Beach Bungalows*** na Zanzibaru, 4 x ubytování během safari v 3 * - 4 * hotelech a lodgích v pokojích pro dvě osoby, plnou penzi během dní na safari s výjimkou posledního dne,  dopravu mikrobusem a terénním autem během celého pobytu, anglicky hovořící řidič/průvodce na safari, vstupy do areálů a národních parků uvedených v nabídce (NP Serengeti, NP Ngorongoro), všechny taxy, výlety dle programu,  doprovod CK, zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

spropitné, tanzanské vizum 50 USD ( platí se na místě), místní taxa na Zanzibaru 1 USD/den, komplexní pojištění od České Generali pojištovny 2 380 Kč/os., připojištění na preventivní karanténu v destinaci za příplatek 540 Kč (samostatně neprodejné). 

Fakultativní výlety

Zanzibar City – Stone town
Výlet do STONE TOWN, metropole Zanzibaru, kde se zastavila historie. Navštívíme DŮM ZÁZRAKŮ (Home of wonder), někdejší trh s otroky, arabské pevnosti a mešity. Jistě nezapomeneme shlédnout dům LIVINGSTONE HOME,dům cestovatele Davida Livingstona, který se zasloužil o zrušení obchodu s otroky na Zanzibaru. Bez povšimnutí nemineme dům, kde se narodil a žil FREDDIE MERCURY, zpěvák a skladatel skupiny Queen, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváku v historii. Stone Town má skvělé obchody s velkým množstvím rukodělných výrobků. Můžete strávit hodiny putováním fascinujícím labyrintem úzkých uliček .

Prales Jozani
Les ležící 38 km od hlavního města Zanzibaru je nejrozsáhlejším pozůstatkem původního lesa, který kdysi pokrýval celý ostrov Unguja. Dnes je součástí národního parku Jozani-Chwaka Bay, jediné suchozemské rezervace na ostrově. 
Les Jozani je slavný především díky své populaci gueréz zanzibarských opic, které jsou  velmi vzácné.  V lese však žije i celá řada dalších živočichů, kteří byli dříve běžní na celém ostrově. Např. kočkodan diadémový, komba ušatá, štětkoun šedý (druh prasete), daman či drobné antilopy jako chocholatka schovávavá a antilopa suni. Ty je však už mnohem těžší spatřit. V rezervaci žije i celá řada druhů ptáků a více než 50 druhů motýlů. Kromě původního lesa se v Jozani nachází i několik dalších biotopů, např. stále zelené křoviny, močály a mangrovníky. Zajímavé porosty mangrovníků, stromů rostoucích částečně ve vodě, si můžete projít po chodníku zvaném Pete-Jozani Mangrove Boardwalk, který začíná asi 1 km na jih od hlavní brány parku. 

Orientační letový plán

   Let  s  QUATAR AIRWAIS
  QR 292 Q   25MAR  Praha - Doha                   1605 2330   
  QR1499 Q 26MAR  Doha - Kilimanjaro             0210 0735  
  PW 718 E 30MAR  Kilimanjaro - Zanzirbar       0950 1110  
  QR1488 Q  04APR  Zanzibar - Doha                2315 0500+1
  QR 291 Q   05APR  Doha - Praha                    0810 1325 

SLEVA
Sleva  ve výší 1500 Kč při složení částky 10 000 Kč do 30.8.2022

Podobné zájezdy

TANZANIE SAFARI – ZANZIBAR

destinace: Tanzánie, Tanzánie - Zanzibar

termín:25.03. (So) - 05.04. (St) 2023 (12 dní, 11 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Plná penze

TANZANIE SAFARI – ZANZIBAR
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami

Odesláním emailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Kdykoli se budete moci odhlásit.

 
Vytvářím objednávku...